ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΗΜΕΡΑ ΚΑΡΙΕΡΑΣ 2018"

Αξιότιμες κυρίες αξιότιμοι κύριοι,

το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων προσκαλεί επιχειρήσεις να συμμετάσχουν στην Εκδήλωση "Ημέρα Καριέρας 2018" που διοργανώνεται από τη Δομή Απασχόλησης & Σταδιοδρομίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Η Ημέρα Καριέρας 2018 (ΗΚ2018) του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων είναι για την επιχείρησή σας μια σημαντική ευκαιρία για:

• Να γνωρίσετε και να συνομιλήσετε με τους φοιτητές και τους αποφοίτους του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και να διερευνήσετε δυνατότητες και ευκαιρίες συνεργασίας στο μέλλον.
  • Να επιδείξετε υψηλό πνεύμα εταιρικής κοινωνικής ευθύνης, βοηθώντας τους φοιτητές και τους αποφοίτους να έχουν τις πρώτες τους εμπειρίες δικτύωσης και διαχείρισης της σταδιοδρομίας τους.
  • Να ενισχύσετε την εικόνα της επιχείρησής σας και να προβάλλετε τις δραστηριότητές σας, τα προϊόντα και τις υπηρεσίες σας στους αποφοίτους και τους φοιτητές, που αποτελούν ένα δυναμικό κομμάτι της τοπικής κοινωνίας, αλλά και στο ευρύτερο κοινό.
  • Να διερευνήσετε ευκαιρίες και πεδία συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων.

Συμμετέχοντας στην "Ημέρα Καριέρας 2018", στελέχη της επιχείρησής σας θα έχουν τη δυνατότητα να πραγματοποιήσουν μίνι συνεντεύξεις-συζητήσεις με τους φοιτητές-αποφοίτους του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Πού και πότε θα πραγματοποιηθεί η ΗΚ2018

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Φουαγιέ του Συνεδριακού Κέντρου "Κάρολος Παπούλιας", έκτασης 489 τ.μ. δίνοντας τη δυνατότητα αλληλεπίδρασης με τους φοιτητές-αποφοίτους και συνύπαρξης με τις άλλες συμμετέχουσες επιχειρήσεις, δημιουργώντας θετικό επικοινωνιακό κλίμα. Σε κάθε επιχείρηση θα διατεθεί διαμορφωμένος χώρος και στον οποίο θα μπορεί να προβληθεί και διαφημιστικό/ενημερωτικό υλικό (banner, φυλλάδια, αφίσα). Η εκδήλωση θα διαρκέσει από τις 11.00 πμ έως τις 17.00 μμ

Πώς θα συμμετάσχετε στην Ημέρα Καριέρας 2018

• Για να συμμετάσχετε ως επιχείρηση στην ΗΚ2018, παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε τη φόρμα που θα βρείτε στο link: goo.gl/VM7YDT.

Τα στοιχεία που θα μας δώσετε μέσω της συγκεκριμένης φόρμας θα αξιοποιηθούν τόσο για την προβολή της εταιρείας σας, αφού θα εκτυπωθεί κατάλογος των συμμετεχουσών εταιρειών, ο οποίος θα διανεμηθεί σε όλους τους συμμετέχοντες και ταυτόχρονα θα αναρτηθεί στο δικτυακό τόπο της ΗΚ2018 και του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, όσο και για την πλήρη ενημέρωση και προετοιμασία των φοιτητών και αποφοίτων, πριν την πραγματοποίηση της εκδήλωσης.

• Επιπλέον, απαραίτητο είναι να αποστείλετε το λογότυπο της εταιρίας σας στο e-mail: dasta@uoi.gr (αρχείο jpeg ή png, έως 200 pixel, με την ένδειξη: logo εταιρίας).

Για τη συμμετοχή της εταιρίας σας στις "Ημέρες Καριέρας 2018" του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, δεν υπάρχει κόστος συμμετοχής.

Μετά την εγγραφή σας στην εκδήλωση στέλεχος της Δομής Απασχόλησης & Σταδιοδρομίας θα επικοινωνήσει μαζί σας, για να σας δώσει πρόσθετες πληροφορίες.

Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

Έφη Γερωνυμάκη

Υπεύθυνη διοργάνωσης "Ημέρας Καριέρας 2018"

Δομή Απασχόλησης & Σταδιοδρομίας

Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων